Типові психологічні помилки ораторів

Типові психологічні помилки ораторів, що починають виступати

Бажання стовідсоткового успіху.

Але ніколи не буде стовідсоткового успіху. В найкращому випадку – 99%, і то, якщо дуже пощастить. Якщо це початковець – в його силах виступити з 80% успіхом, не більше. Тобто, оратор, який бажає 100% успіху приречений на невдоволення собою.

Рекомендую прагнути 80%-го результату. В цьому випадку, і планка висока, і завжди будете задоволені собою, якщо виступите, наприклад, на вісімдесят п’ять відсотків.

Бажання 100% уваги. Щоб всі слухали.

Але не будуть всі слухати. Навіть досвідчений оратор може не добитися 100%-ної уваги. Хто-небудь, та й відволічеться. Ще гірше, якщо будуть в залі відверті «антилідери», які заважають виступати.

Рекомендую ті ж 80%. Підготуватися краще до того, що вас будуть слухати 80% публіки. Але якщо будуть слухати ще більше – Ви молодець!

Бажання виступити без помилок

Оратор, який боїться помилок – черствий оратор. Нецікавий. Боязнь допуститися помилки – сковує оратора. Немає місця імпровізації. А раз скований оратор – публіка теж буде себе відчувати скованою.

    • Рекомендую дозволити собі право на 3 помилки.
    • Але особисто я собі даю завжди право на 5 помилок.

До речі, не так помилка лякає, як невміння її утилізувати. Навчиться виправляти помилки з вигодою для себе – перестанете боятися їх допускати.

 

Спроба сподобатися аудиторії

Не потрібно намагатись сподобатися аудиторії! Всі такі спроби викликають опір публіки. І аудиторії ви не сподобаєтеся – це точно, хіба що за виключенням деяких окремих людей. Зате повагу публіки втратите точно.

Що робити?

Зробіть так, щоб кожна людина, що сидить в залі, сподобалась Вам. При цьому забудьте про себе. От і все. Якщо аудиторія сподобалась вам – відбудеться теж саме і в ваш бік. Ви сподобаєтеся аудиторії.

А ще – потрібно навчитися ораторському мистецтву.

Досить один раз навчитися ораторської майстерності, щоб добре виступати все життя.

 

Пропонуємо на нашому сайті:

/ Типові психологічні помилки ораторів /